شنبه, 3 فروردين 1398
  • EN
رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد شهرقدس خبر داد:
برگزاری كارگاه ارجاع‌دهی مقالات و پایان‌نامه‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس
۶۶۴۲
 ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ 
۱۴:۴۱:۵۸

امتیاز :  ۴.۰۰ |  مجموع :  ۳

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس از برگزاری رایگان کارگاه ارجاع‌دهی مقالات علمی و پایان‌نامه‌ها با استفاده از نرم‌افزار endnote در این واحد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرقدس، زهرا خلج در کارگاه ارجاع‌دهی مقالات علمی و پایان‌نامه‌ها با استفاده از نرم‌افزار endnote که با حضور استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در سالن هیدروانفورماتیک ساختمان ولایت واحد شهرقدس برگزار شد، اظهار کرد: این دوره آموزشی یک‌روز ویژه اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و  به‌صورت رایگان برگزار می‌شود.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد شهرقدس تصریح کرد: هدف از برگزاری این کارگاه آشنایی بیشتر استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی با نحوه ارجاع‌دهی مقالات و پایان‌نامه‌ها است.

عضو هیأت علمی واحد شهرقدس نیز هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را مروری بر نرم‌افزار endnote و روش استفاده از این نرم‌افزار عنوان کرد.

کسری بهزاد عنوان کرد: در متون علمی از جمله مقاله و پایان‌نامه به هنگام ارجاع به داده‌های یک متون علمی و برای اجتناب از سرقت‌های ادبی و علمی باید اطلاعات متون علمی مربوط به‌صورت کامل اعلام شود.

مدرس کارگاه ارجاع‌دهی مقالات علمی و پایان‌نامه به مزایای استفاده از نرم‌افزارهای رفرنس‌دهی اشاره کرد و گفت: جمع‌آوری ارجاعات در یک فایل کم‌حجم با امکان دسته‌بندی در فولدرهای مختلف، امکان به اشتراک‌گذاری کتاب‌خانه ارجاعات، امکان دسترسی به کتاب‌خانه از طریق ابزارهای مختلف، قابلیت لینک‌شدن آسان با نرم‌افزار ms_word، مرتبه‌سازی خودکار ارجاعات هنگام افزایش یا کاهش ارجاعات، قابلیت تغییر فرمت ارجاع در کمترین زمان، قابلیت ویرایش فرمت‌های رایج ارجاع و ایجاد فرمت‌های جدید و... است.

به گزارش آنا، در این کارگاه آموزشی استادان و دانشجویان با نرم‌افزار endnote به‌صورت عملی کار کردند.


DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0