سه‌شنبه, 3 ارديبهشت 1398
  • EN
فتح‌الله عنوان كرد: تحقق پیشرفت‌های علمی و تولیدی منوط به داشتن زیرساخت‌ فناوری
۶۸۵۷
 ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ 
۹:۱۷:۳۴

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

فتح‌الله عنوان کرد:

تحقق پیشرفت‌های علمی و تولیدی منوط به داشتن زیرساخت‌ فناوری

رئیس دانشگاه‌های آزاد اسلامی واحد غرب تهران گفت: برای دستیابی به پیشرفت در حوزه اقتصاد، تولید و تجارت باید ابتدا زیرساخت‌های علمی، دانشجویی و فناوری مهیا باشد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهر قدس، ظهر امروز جلسه دیدار نوروزی استادان، کارکنان و دانشجویان با مهدی فتح‌الله رئیس دانشگاه‌های واحد غرب استان تهران در محل مسجد پیامبر اعظم(ص) دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس برگزار شد.

 

فتح‌الله با خیرمقدم و تبریک آغاز سال ۹۸ اظهار کرد: اگرچه سال ۹۸ را ما به‌واسطه سختی و اتفاقاتی که برای هموطنان‌مان رخ داد با ناراحتی آغاز کردیم؛ اما شاید این شروع تلنگری برای به‌ دست آوردن آمادگی هرچه بیشتر در مقابل بحران‌ها و استفاده از باران رحمت الهی باشد؛ امیدوارم تداوم این سال با باراش باران توأم با رحمت و برکت الهی باشد.

 

وی اضافه کرد: بنده از فرمایشات مقام معظم رهبری وام گرفته و می‌خواهم تعبیر و تفسیر دانشگاهی در خصوص رونق تولید ارائه کنم. شاید اگر بخواهیم این واژه را قدری موشکافانه از منظر مأموریت‌هایی که در یک نهاد علمی و دانشگاهی داریم تحلیل کنیم دو موضوع در این کلید واژه شاخص است؛ موضوع نخست اینکه تولید الزاماً به معنای ارائه یک محصول فیزیکی نیست و اگر تولید را به معنای عام تلقی کنیم ارائه خدمت هم جزئی از شعاری است که مقام معظم رهبری برای سال ۹۸ مطرح فرمودند؛ بنابراین ارائه خدمات مناسب و مطلوب در حوزه خدمات آموزش عالی ما قابل بحث است و از منظر دیگر در حوضه تولید نیز در فضای دانشگاهی می‌شود به موضوع تولیدات محتوای علمی اشاره کرد.

 

رئیس دانشگاه‌های آزاد اسلامی واحد غرب استان تهران عنوان کرد: اگر انتظار داریم در حیطه اقتصاد، تولید و تجارت به توانایی و فناوری دست پیدا کنیم این برتری و توانمندی محقق نخواهد شد؛ مگر اینکه زیرساخت و بسترهای علمی، دانشجویی و فناوری در این هدف فراهم شود و از آنجا که در یک نهاد علمی تولید محتوای مناسب علمی و فناورانه یکی دیگر از شاخصه‌های کلیدی است باید به آن پرداخته شود و باید بدانیم که اثربخش بودن تولیدات علمی ما حتماً می‌تواند یکی از زمینه‌های رشد برای مدیریت بهتر باشد.

 

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی  ورئیس واحد شهرقدس مطرح کرد: اگر فناوری و تولیدات علمی ما مؤثر بوده و با تخصص به آن پرداخته شود، می‌توانیم از موهبت‌های الهی مانند باران به نحو مطلوب استفاده کنیم و در مسیر توسعه مادامی که نتوانیم مشکلی از یک کشور را رفع کنیم،  قطعاً یک نقصی به سیستم توسعه وارد است و تمرکز بر تولیدات علمی و دانش فناورانه می‌تواند مسائل منطقه و کشور را مرتفع کند.

 

فتح‌الله یادآور شد: طبیعتاً این نهضت و الگوی فکری اگر در بخش‌های مختلف هم خدمت‌رسانی و تولیدات علمی، فناوری و دانشی ما نهادینه شود می‌تواند اثر خود را در رونق اشتغال و شکل‌گیری یک فضای توأم با رفاه و آسایش برای هموطنان کشورمان بگذارد.

 

وی با اشاره به برنامه‌های سال ۹۸ دانشگاه‌های آزاد اسلامی غرب استان تهران افزود: یک اتفاق خوب در دستور کار است و آن اینکه سال گذشته همکاران در حوزه‌های مختلف در پایان سال ۹۷ مشغول تبیین و تدوین برنامه‌هایی در زمینه رشد علمی، توسعه فناوری‌های صنعتی، مهارت‌افزایی و توسعه علمی بودند و با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام دادیم، باید در سال ۹۸ در دستور کار واحدهای غرب استان (صفادشت، ملارد، شهرقدس) قرار گرفته و اجرایی شود.

 

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم جهت‌گیری‌های کاری خود را در چند کلیدواژه خلاصه کنیم، کلیات آن به این ترتیب است که ما نخست برمبنای حرکت به سمت توسعه کیفی خدمات‌مان را ارائه می‌دهیم و خدمت‌رسانی کیفی مناسب زمانی مطلوب است که در هر بخش یا حوزه جزء مأموریت‌های معاونت‌های آن حوزه  قرار گیرد.

 

رئیس دانشگاه‌های واحد غرب استان تهران در پایان متذکر شد: این نهاد دانشگاهی در مجموعه دانشگاه‌های کشور باید برای خود تفاوت ایجاد کند.


DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0