سه‌شنبه, 3 ارديبهشت 1398
  • EN
فتح‌الله تشریح كرد: دانشگاه آزاد شهر قدس؛ از مدرسه اشتغال تا تولید ۲۰ محصول گیاهی
۶۸۶۴
 ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ 
۱۰:۲۴:۴

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

فتح‌الله تشریح کرد:

دانشگاه آزاد شهر قدس؛ از مدرسه اشتغال تا تولید ۲۰ محصول گیاهی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس گفت:‌ مدرسه اشتغال را با هدف آشنایی هرچه بیشتر و بهتر فارغ‌التحصیلان و نیازمندی‌های کسب و کار راه‌اندازی کرده‌ایم.

مهدی فتح‌الله در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در شهر قدس درباره اقدامات انجام‌شده توسط این واحد دانشگاهی در سال گذشته اظهار کرد: در کنار مأموریت‌های آموزشی و پژوهشی در عرصه استعدادیابی و توانمندسازی مخاطبان و دانشجویان ورود کرده‌ایم و در این زمینه همراه با ارائه آموزش‌های عالی، مصمم به آموزش‌ مهارت‌های  مورد نیاز بازار کار هستیم.

وی افزود: برای رسیدن به اهداف مورد نظر، مرکز آموزش‌های تخصصی و مهارتی را تأسیس کرده‌ایم که در این مراکز کوتاه‌مدت مهارت‌های مورد نیاز بازار را پوشش می‌دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس با بیان اینکه واحد قدس در سال ۱۳۸۰ تأسیس شده و اکنون ۲۲ هزار دانشجو در مقاطع کاردانی تا دکتری تخصصی را در ۱۱۰ رشته تحصیلی آموزش می‌دهد، افزود: هزار و ۵۰۰ نفر هیئت علمی در پایه‌های علوم‌ انسانی، فنی مهندسی، کشاورزی، صنایع غذایی و علوم پایه در این واحد تدریس می‌کنند که از سطح علمی و تجربی بسیار خوبی برخوردار هستند.

فتح‌الله درباره فعالیت‌های نوآورانه این واحد دانشگاهی گفت: مدرسه اشتغال را با هدف آشنایی هرچه بیشتر و بهتر فارغ‌التحصیلان و نیازمندی‌های کسب و کار راه‌اندازی کرده‌ایم که  در این مدرسه دانشجویان متقاضی در یک بازه زمانی چهار تا ۶ ماه به‌صورت تمرینی و کار تجربی توسط استادان مختلف و باتجربه آموزش می‌بینند که برای حضور در محیط‌های کار بسیار ارزشمند است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس ادامه داد: امروز هدف و مأموریت جدید دانشگاه، کارآفرینی در حوزه‌های گوناگون است. بنابراین به فکر این هستیم از طریق دانش و فناوری تولیدشده در دانشگاه، ارزش‌زایی صورت گیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: مرکز تحقیقات گیاهان دارویی نیز در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس تشکیل و تاکنون موفق به ثبت و اختراع ۲۰ نوع محصول مختلف شده است که هریک به نوعی قابلیت درآمدزایی و بومی‌سازی دارد.

فتح‌الله گفت: با راه‌اندازی مرکز رشد نوآوری و فناوری برای تحقق چرخه دانش تا تجاری‌سازی حرکت کرده‌ایم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس ادامه داد: این واحد دانشگاهی بالغ‌ بر ۵۰ کارگاه و آزمایشگاه تخصصی دارد که امکانات و ظرفیت‌هایی برای اجرایی‌ شدن طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی را در هر موضوعی داراست.

وی افزود: چند طرح ویژه را در حوزه دانشگاه دنبال کرده‌ایم، ابتدا اینکه به‌عنوان یک نهاد علمی، توسعه کیفی در حوزه‌های پژوهشی، آموزشی و دیگر حوزه‌ها را دنبال می‌کنیم، دوم اینکه رویکرد ما افزایش سطح خدمات بهتر به دانشجویان، کارکنان و استادان بوده و سوم اینکه به‌دنبال ارزش‌آفرینی هستیم و در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.

فتح‌الله افزود: در این باره برنامه‌ریزی‌های متعددی صورت گرفته که یکی از این برنامه‌ها همکاری نزدیک علمی و عملی با صنعت است که در روزهای اخیر، تفاهم‌نامه‌ای با شهرک‌های صنعتی و دانشگاه به امضا رسید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس گفت: نوید مسرت‌بخش دیگر این است که مرکز تحقیقاتی محاسباتی پیشرفته را هم به همت استادان برجسته واحد راه‌اندازی کرده‌ایم که در این مرکز محاسبات دقیق و خاص نیازمند نرم‌افزارها و رایانه‌های بسیار پیشرفته‌ای است که توسط متخصصان ما انجام می‌گیرد.

وی یادآور شد: در حوزه پژوهش هم واحد شهرقدس به تولید نشریه علمی با درجه علمی ISI اقدام کردیم که از نشریات برتر کشور تلقی می‌شود و مدیریت و راهبری آن  توسط اعضای هیئت تحریریه در واحد قدس انجام می‌شود.

فتح‌الله اظهار کرد: امیدوارم با همکاری و مساعدت تمام مسئولان شهرستان و استان بتوانیم با ارتقای سطح علمی دانشجویان فارغ‌التحصیل، نقش مؤثری در توسعه نظام آموزش‌های عالی کشور و نیز توسعه منطقه‌ای شهرستان قدس ایفا کنیم.انتهای پیام/۴۰۶۲/


DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0