يکشنبه, 28 مرداد 1397
  • EN
رئیس واحدهای غرب استان تهران: لازمه توسعه صنعت ارتباط بیشتر دانشگاه با صنعت می باشد
۶۴۴۶
 ۱۳۹۷/۰۱/۲۲ 
۱۰:۵۰:۳۲

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رئیس واحدهای غرب استان تهران:
لازمه توسعه صنعت ارتباط بیشتر دانشگاه با صنعت می باشد

در دیدار دکتر مهدی فتح اله رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای( شهرقدس،ملارد،صفادشت) با مهندس محمد محمودی شاه نشین نماینده شهرستان های شهرقدس،شهریار،ملارد در مجلس شورای اسلامی مطرح شد : " لازمه توسعه صنعت ارتباط بیشتر دانشگاه با صنعت می باشد "

به گزارش خبرنگارآنا دکتر مهدی فتح اله رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران ضمن تبریک سال نو از مهندس محمودی شاه نشین نماینده شهرستان های شهرقدس ، شهریار، ملارد در مجلس شورای اسلامی درخواست های همکاری نمود و افزود : با توجه به سیاست گذاری وافق دانشگاه آزاد اسلامی، واحددانشگاهی شهرقدس به عنوان قطب صنعت و تجارت واحدهای استان تهران مطرح شده است و در این رابطه برنامه ریزی ها و پیگیری هایی انجام شده  و از شما مسئولین نیز تقاضای همکاری را داریم.

این مقام مسئول در ادامه صحبت های خود عنوان کرد : دانشگاه آزادواحد شهر قدس آمادگی برگزاری کارگروه ها جهت توسعه صنعت در سطح شهرستان را دارد و در این رابطه برنامه ریزی های لازم انجام شده است.

در ادامه این گفتگو مهندس محمودی شاه نشین گفت: اگر دانشگاه به صنعت متصل شود و نوآوری ، خلاقیت و ایده های دانشجویان به صنعت انتقال داده شود قطعا موثر خواهد بود.

نماینده مردم شهرستان های قدس ملارد و شهریار در ادامه افزود: پیشنهاد دارم دانشجویان ارشد و دکترا برای ارائه پایان نامه و انجام پروژه های تحقیقاتی و مباحث مربوط به صنعت با شهرداری همکاری داشته باشند و در جهت اجرای پایان نامه بخشی از هزینه ها را شهرداری متقبل شود و در قبال آن دانشجویان نیزنتایج تحقیقات و مطالعات خود را در اختیار شهردای قرار دهند. که این روند علاوه برکمک به دانشجو وتامین هزینه های پژوهشی می تواند به شورا و شهرداری نیز در مدیریت شهری کمک نماید و نتایج مطلوبی را داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای شهرقدس،ملارد،صفادشت در ادامه این دیدار پیشنهاداتی ارائه واشاره کرد : برنامه ریزی هایی انجام دادیم که اعضای هئیت علمی واحد یک ماه از سال تحصیلی را در شهرک های صنعتی به جهت کسب تجربه عملی گذرانده و از نزدیک شاهد روند فعالیت های پژوهشی دربخش صنعتی باشند تا بتوانند دانشجویان از ابعاد مختلف علمی وتجربی بیشتر با صنعت آشنا کنند.

فتح اله در ادامه صحبت های خود افزود : پیشنهاد دارم که مدیران ارشد بنگاه های صنعتی نیز به دانشگاه ها مراجعه کنند و از تجربیات اعضای هیات علمی استفاده نمایند.

فتح اله ادامه داد : برای نهادینه کردن این برنامه در بخش صنعت باید به یک قاعده کلی در کشور دسترسی پیدا کنیم که نیازمند توجه ویژه وزارت خانه و دستگاه های متولی از جمله وزارت صنعت و معدن  می باشد.DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0