• ساعت : ۹:۱۲:۵۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ 
  • کد خبر : ۸۵۵۰
دانشگاه همراه با انقلاب/۷۶ قاسمی پیربلوطی:
دولت‌های مدعی دفاع از حقوق زن بدترین رفتارها را با این قشر انجام می‌دهند/ زن ایرانی؛ مظهر و الگوی اسلامی حجاب
جمعه ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۵

دولت‌های مدعی دفاع از حقوق زن بدترین رفتارها را با این قشر انجام می‌دهند/ زن ایرانی؛ مظهر و الگوی اسلامی حجاب

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس گفت: در شرایطی که بسیاری از جوامع غربی مدعی دفاع از حقوق زنان هستند، بدترین رفتارها را با این قشر انجام می‌دهند و مصداق آن دولت‌های فرانسه، آمریکا و آلمان هستند.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی واحد شهرقدس، عبدالله قاسمی پیربلوطی در مراسم گرامیداشت دهه فجر و میلاد باسعادت حضرت زهرا سلام الله علیها در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس با گرامیداشت مقام شامخ شهدای انقلاب، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم به‌ویژه شهیدان سلیمانی و فخری‌زاده اظهار کرد: پیامبر عظیم‌الشأن صلی‌الله و علیه و آله و سلم  بعد از خلقت بشریت، مقام  و جایگاه زن را در تمدن  نوین اسلامی  به زیبایی معرفی کرد.

وی با بیان اینکه حفظ ارزش‌های زن ایرانی در اولویت مردان ایرانی است، اضافه کرد: ما مردان ایرانی باید به‌گونه‌ای رفتار کنیم که زن ایرانی در تمام دنیا مظهر الگوی اسلامی باشد.

زنان ایرانی در تمام دنیا مظهر الگوی اسلامی هستند

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس افزود: ما باید افتخار کنیم که دین ما اسلام ناب محمدی بوده و مذهب‌مان شعیه است و در شرایطی که بسیاری از جوامع غربی به نام‌های  فمنیسم، لیبرال و ... مدعی حقوق زنان هستند بدترین رفتارها را با این قشر انجام می‌دهند و مصداق آن کشور فرانسه، آمریکا و آلمان است.

قاسمی پیربلوطی عنوان کرد: در آلمان زنان از سن ۵۰ به بالا حق استفاده از مزایا را ندارند وحتی از تصمیم‌گیری در جامعه محروم می‌شوند و به زن به‌عنوان یک کالا نگریسته می‌شود.

وی یادآور شد: زنان ایرانی باید به‌گونه‌ای رفتار کنند که در تمام دنیا مظهر الگوی اسلامی بوده و نقش‌آفرین باشند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس ادامه داد: در ایران اسلامی برای زنان هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد و با توجه به اینکه موضوع حجاب به‌عنوان محدودیت از سوی جوامع غربی مطرح می‌شود،اما حجاب محدودیت نیست و خدا را شاکر هستیم که چنین دینی داریم  و حضرت زهرا سلام‌الله علیها به‌عنوان الگوی بانوان چنان جایگاهی بلندی نزد پیامبر اکرم صلی‌الله و علیه و آله و سلم دارد.

قاسمی پیربلوطی تبیین کرد: جوامع غربی بدانند در ایران تفاوتی میان زن و مرد وجود ندارد و زنانی مانند حضرت فاطمه سلام‌الله علیها می‌توانند مظهر شجاعت و شهامت باشند و شهادت در زندگی فرزندان آنها تبلور پیدا می‌کند.

بهترین الگوی زن ایرانی و اسلامی مادران و همسران شهدا هستند

وی توضیح داد: بعد از اتفاقات تلخی که در اواخر دوران سیاه قاجاریه درباره رواج فمنیستی راه افتاد و در زمان رضا پهلوی با کشف حجاب به اوج خود رسید، مردم بصیر همراه با روحانیت شجاع و در رأس آن امام خمینی (ره) اقدام به جنبش علیه این حرکت شوم پهلوی که الگوی غربی بود گرفتند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس تأکید کرد: خداوند متعال نهضت بزرگ و الهام گرفته از دین مبین اسلام و مذهب شیعه را با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به زن و مقام مادر اعتبار مجدد بخشید و جایگاه آن را که والا بود متعالی‌تر کرد.

قاسمی پیربلوطی تشریح کرد: بهترین الگوی زن ایرانی و اسلامی مادران و همسران شهدای والامقام هستند که سبک فاطمی و زینبی را سرلوحه زندگی خود قرار دادند‌.

وی بر ضرورت همکاری در راستای تقویت فعالیت زنان در اجتماع، جایگاه زن مسلمان ایرانی و برگزاری جشنواره حجاب با موضوع زن ایرانی تأکید کرد و خواستار ارائه مقالات علمی درباره تأثیر حجاب و نتایج تحقیقات موفقیت‌آمیز حجاب در جامعه اسلامی شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

5.7.4.0
V5.7.4.0