• ساعت : ۱۳:۴۷:۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ 
  • کد خبر : ۷۰۳۶
رئیس باشگاه پژوهشگران جوان واحد شهرقدس عنوان کرد؛
افزایش حس خودباوری در معلولان با ایده‌های شهر بدون مانع
رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس، برگزاری مسابقه «ایده‌های شهر بدون مانع» را در ایجاد افزایش حس خودباوری در معلولان مؤثر عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرقدس، نشست هم‌اندیشی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران با محور مسابقه ملی «ایده‌های شهر بدون مانع» هفته جاری با حضور رئیس بهزیستی شهرستان قدس، رئیس باشگاه پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی، معاون پژوهش باشگاه پژوهشگران کل، معاونان فرهنگی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی شهرقدس و جمعی از مدیران گروه و سرپرستان انجمن‌های دانشجویی برگزار شد.

بررسی زمینه‌های همکاری دانشگاه و تعامل آن با بهزیستی استان تهران با هدف احیای روحیه مشارکت بین شهروندان، ایجاد شهر دسترس‌پذیر برای معلولان و استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و نیروی تخصصی علمی در ایجاد شهر پویا در قالب طراحی مسابقات و رویدادها مواردی بود که در این نشست بحث و تبادل‌نظر شد.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس در حاشیه برگزاری این نشست هم‌اندیشی اظهار کرد: برگزاری این دوره‌ها با مشارکت دانشجویان، استادان و معلولان موجب ایجاد افزایش حس خودباوری در شهروندان معلول شده و با ایجاد رقابت سالم، ظرفیت علمی و اجرایی دانشجویان در فضای واقعی جامعه و حل معضلات آن محک زده می‌شود.

زهرا خلج اضافه کرد: برگزاری مسابقات استانی و ملی در موضوعات کاربردی با هدف حل معضلات روزمره شهری می‌تواند تأثیر بسزایی در ایجاد فرهنگ رقابت سالم، مشارکت تیمی، آموزش کاربردی به افراد شرکت‌کننده و شناسایی استعدادها داشته باشد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان قدس نیز در این نشست بیان کرد: وجود دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان قدس موجب ارتقای سطح علمی و فرهنگی مردم شهر شده است.

ناصر نیک‌افشار تصریح کرد: در طول سال‌های اخیر شکاف بین علم و امور اجرا همواره وجود داشته که کاهش این شکاف و ایجاد تعامل سازنده با مشارکت دانشگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه آزاد شهرقدس در این منطقه و اعلام آمادگی این واحد دانشگاهی در راستای بالا بردن سطح علمی همکاران و جامعه هدف بهزیستی به زودی محقق می‌شود.

وی ابرازی امیدواری کرد که با همکاری و مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی، اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان این واحد دانشگاهی و مشارکت بهزیستی شهرقدس مسابقه ملی «ایده‌های شهری بدون مانع» از نظر کاربردی در سطح قابل توجهی با بهره‌مندی‌های لازم برگزار شود.

انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۰۶۲/

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.4.2.0
    V5.4.2.0