• ساعت : ۱۷:۵۸:۴۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ 
  • کد خبر : ۷۰۳۹
هاشمی در گفتگو با آنا:
نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس از رسالت‌های اجتماعی دانشگاه است
مدیر اداره شاهد و امور ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس گفت: حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ولایت‌مداری، مقاومت، ایثار از اهم وظایف و رسالت اجتماعی ماست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرقدس با همکاری  معاونت فرهنگی و دانشجویی و به همت اداره شاهد و امور ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس سلسه اقداماتی از سوم خرداد تا پنجم مرداد جاری سالروز گرامیداشت عملیات مرصاد در واحد شهرقدس در دست اقدام است که برخی از این رویدادهای کشوری اثرات مثبت و تأثیرگذار به همراه رضایت قلبی برای خانواده‌ شهدا و ایثارگران در برداشته است.

 

مدیر اداره شاهد و امور ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در شهرقدس درباره این ویژه‌برنامه‌ها اظهار کرد: حفظ نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ولایت‌مداری، مقاومت، ایثار  از اهم وظایف و رسالت اجتماعی ماست و اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در این واحد دانشگاهی از سوم خرداد تا پنجم مرداد سالروز گرامیداشت شهدای عملیات افتخارآفرین مرصاد در دست اجراست.

 

ابوذر هاشمی افزود: تشکیل جلسه ستاد و امور ایثارگران به‌اتفاق اعضای اصلی ستاد و مدعوین و برنامه‌ریزی لازم برای اجرای مراسم سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر در محل مسجد پیامبر اعظم، اکران فیلم سینمایی به‌وقت شام، نمایش فیلم سینمایی روز سوم به‌منظور یادآوری ایثارگری‌ها شهدا و جانبازان، تجلیل از خانواده‌ شهدای دانشجو از اهم برنامه‌های سوم خرداد بود که در هفته سالروز آزادی خرمشهر انجام شد.

 

وی یادآور شد: از آنجایی‌ که زنده نگه‌داشتن فرهنگ شهدا و ایثارگری این عزیزان محدود به یک روز یا ایام خاصی در تقویم سال نیست؛ لذا در تداوم این اقدامات مقرر شد سلسله اقداماتی را از سوم خرداد تا پنجم مرداد سالروز گرامیداشت شهدای عملیات  مرصاد دنبال کنیم.

 

مدیر اداره شاهد و امور ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس گفت: در همین راستا با حمایت‌های معاونت فرهنگی و دانشجویی و فعالیت اداره کل تربیت‌بدنی با اخذ مجوز میزبانی مسابقات سراسری تنیس روی میز دانشجویان کشور، این رویداد کشوری از بیستم تا سی و یکم تیرماه برگزار شد.

 

هاشمی اظهار کرد: خوشبختانه همکاران  برای شهدا با تمام توان در این اقدام جهادی شرکت کردند و مسابقات در سطح قابل‌قبول از نظر استاندارهای ملی و بین‌المللی در امور ورزشی و با رعایت شاخص‌های فرهنگی برگزار شد.

 

وی تصریح کرد: در تداوم این برنامه‌ها اردوی یک‌روزه بازدید از موزه دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه عکس با موضوع دفاع مقدس در کنار مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس به مدت یک هفته، برگزاری مراسم تجلیل از استادان جانباز و آزاده، گرامیداشت کارکنان خانواده شهدا و جانبازان این واحد دانشگاهی، دیدار با خانواده‌ دانشجویان جانباز و ایثارگران و اعطای هدیه و قدردانی از دانشجویان شاهد و ایثارگر که رتبه برتر ازنظر تحصیلی را کسب کرده بودند از خدمات این اداره بود.

 

این مقام مسئول گفت: مسابقات تنیس جام شهدای مدافع حرم در بخش آقایان با حضور ۱۵ تیم از ۱۵ استان کشور و در بخش خواهران با حضور ۱۳تیم از ۱۳ استان کشور برگزار شد  و مجموعاً ۲۸ تیم از ۲۸ استان کشور در این مسابقات شرکت کردند.

 

هاشمی اظهار کرد: در این دوره از مسابقات جام طلایی قهرمان قهرمانان به مادر شهید مدافع حرم شهید مجید قربانخانی از طرف ستاد اجرایی دبیرخانه مسابقات اهدا شد.

 

وی افزود: دیدار با خانواده‌های شهدای عملیات مرصاد در هفته جاری از دیگر برنامه‌های ستاد شاهد است که با حضور اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس در هفته جاری تا پنجم مردادماه انجام خواهد شد.

 

 مدیر اداره شاهد و امور ایثارگران واحد شهر قدس یادآور شد: امیدوارم بتوانیم با این اقدامات، اندکی از ایثارگری‌های شهدا را ارج نهاده و روح بلند شهدای نظام و انقلاب ما را در مسیر تداوم حفظ نظام و انقلاب یاری کنند.

 

انتهای پیام/۴۱۱۷/۴۰۶۲/

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.4.2.0
    V5.4.2.0