• ساعت : ۱۰:۵۰:۵۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ 
  • کد خبر : ۷۰۵۰
امام‌جمعه شهرستان قدس
باید نگاه و توجه ویژه‌ای به جوانان شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرقدس؛ حجت‌الاسلام‌ رضا جوکار در مراسم افتتاحیه مسابقات کشوری تنیس روی میز دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس در حال برگزاری است، اظهار کرد: در این برهه از زمان که مقابل جنگ مستقیم و رویارویی با جبهه استکبار قرار داریم، جوانان و دانشجویان نقش اساسی دارند و باید بدانیم در تقابل و دوگانگی که بین جبهه اسلام و جبهه استکبار وجود دارد، نقش جوانان اسلامی چیست.

وی با توجه به صحبت‌های مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: محور اصلی این بیانیه جوانان هستند و باید نگاه و توجه ویژه‌ای به جوانان شود.

امام‌جمعه شهر قدس ادامه داد: اگر بخواهیم پیشرفت داشته باشیم باید با شناخت از گذشته باشد؛ چراکه بخشی از گذشته ما مربوط به جوانان شهید است، باید به رفتار آنان توجه کنیم که وظیفه را به‌موقع شناختند و در راه رسیدن به هدف به هیچ مانعی توجه نکردند و هیچ‌گونه سرزنشی آنان را از رسیدن به هدف و مسیر انتخابی خود باز نداشت.

جوکار اذعان کرد: ملت سربلند ایران در جنگ فرهنگی، اقتصادی، رسانه‌ای، روانی و جنگ تمام عیاری که با جبهه مستکبران در دهه پنجم داریم، مانند گذشته حضور دارند و خود دشمنان ما هم اعتراف کردند که مقابل اراده خستگی‌ناپذیر ایران کم آورده‌اند.

وی افزود: ما هم در راه انقلاب باید راهی را که شهیدان و دانشجویان ما در گذشته طی کرده‌اند را  به‌خوبی طی کنیم.

امام‌جمعه شهرقدس تصریح کرد: در سبد مصرفی روزانه مسلمانان سهمی برای ورزش در نظر گرفته شود که جزء ضرورت‌های زندگی محسوب می‌شود، ورزش باید وسیله‌ای برای ارتباط با خدا باشد.

جوکار با آرزوی موفقیت برای شرکت‌کنندگان در این رقابت‌ها گفت: در ورزش آنچه مهم است رعایت اخلاق اسلامی و ورزشی مورد قبول است که بتواند روزبه‌روز جسم و روح انسان را روان سازد و به خدا نزدیک کند.

انتهای پیام/۴۱۱۷/۴۰۶۲/

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.4.2.0
    V5.4.2.0