• ساعت : ۱۳:۳۵:۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ 
  • کد خبر : ۷۰۳۴
يكشنبه , ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۳ استان‌ها | تهران انعقاد تفاهم‌نامه ارتقای سلامت اجتماعی با فرماندهی انتظامی شهر قدس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس خبر داد؛
انعقاد تفاهم‌نامه ارتقای سلامت اجتماعی با فرماندهی انتظامی شهر قدس
در راستای ارتقای سلامت اجتماعی برای پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی، تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی و تحقیقاتی میان فرماندهی انتظامی شهرستان قدس و دانشگاه آزاد اسلامی واحد قدس منعقد شد.

در راستای ارتقای سلامت اجتماعی برای پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی، تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی و تحقیقاتی میان فرماندهی انتظامی شهرستان قدس و دانشگاه آزاد اسلامی واحد قدس منعقد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهر قدس، عصر امروز در راستای ارتقای سلامت اجتماعی برای پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی، تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی و تحقیقاتی میان فرماندهی انتظامی شهرستان قدس و دانشگاه آزاد اسلامی واحد قدس منعقد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس در حاشیه  این مراسم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا  در شهر قدس درباره عقد این تفاهم‌نامه اظهار کرد: کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های مشترک مستلزم تعامل میان سازمان‌های مسئول برای مطالعه و پژوهش‌های اجتماعی است که امروز این مهم با همکاری فرماندهی انتظامی شهر قدس و دانشگاه آزاد این شهر محقق شد.

مهدی فتح‌الله گفت: این تفاهم‌نامه به‌منظور بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و بسترهای موجود در حوزه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سطح امنیت اجتماعی در جامعه  انجام شد.

وی افزود: این امر مهم برای فراهم کردن زمینه‌های مشترک و تبادل اطلاعات در پیشگیری و کاهش آسیب‌ها و ارتقای سطح امنیت اجتماعی و روانی جامعه با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشترک این دو مجموعه است.

رئیس واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی غرب استان تهران تعهدات مشترک را در این تفاهم‌نامه یادآور شد و افزود: همکاری این دو نهاد به فعالیت‌های مشترک همکاری در زمینه‌های آموزشی علمی و پژوهشی در موضوعات مرتبط با کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در چارچوب اهداف و سیاست های مورد توافق طرفین است.

فتح‌الله خاطرنشان کرد: فراهم کردن زمینه‌های تولید محتوای آموزشی در قالب تراکت، بروشور و سی‌دی حاوی دانستنی‌های انتظامی و هشدارهای پلیس برای آموزش همگانی دانشجویان، مشارکت در برگزاری کارگاه های آموزشی، همایش و نمایشگاه‌های از بندهای این تفاهم‌نامه است.

وی گفت: آموزش تخصصی ویژه جوامع هدف فعال در حوزه‌های جوانان و دانشجویان با محور پیشگیری از سرقت، تهدیدات فضای مجازی، عفاف و حجاب، تکنیک‌های کنترل خشم، قدرت نه گفتن و... با حضور کارشناسان انتظامی در این واحد دانشگاهی از توافقات این تفاهم‌نامه است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس افزود: ارجاع یا معرفی مراجعین و موارد ویژه برای بهره‌مندی از خدمات مشاوره‌ای رایگان در کلانتری‌ها و ارائه خدمات انتظامی به دانشگاه و مشارکت پلیس راهور شهرقدس با دانشگاه برای روان‌سازی ترافیک و برچیدن گره‌های ترافیکی از جمله تعهدات مشترک  این تفاهم‌نامه است.

این مقام مسئول با ابراز خرسندی از نحوه اجرایی این تفاهم‌نامه گفت: در گام نخست این همکاری، طرفین متعهد می‌شوند اولویت‌های لازم برای توسعه و اجرایی کردن مفاد تفاهم‌نامه را فراهم کنند تا در راستای توسعه همکاری و اجرایی شدن مفاد آن نمایندگانی از سوی طرفین معرفی خواهند شد.

فتح الله افزود: تمامی جلسات و کارگاه‌های آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس و با حضور کارشناسان انتظامی به‌صورت رایگان برگزار می‌شود.

در ادامه سرهنگ شاپور فلاحی فرمانده انتظامی شهرستان قدس گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس از جمله دانشگاه‌هایی است که در بحث این تعاملات می‌توان  بهره‌برداری‌های لازم را در راستای ارتقای سلامت اجتماعی از آن کرد که قطعا رابطه مستقیمی با ارتقای فرهنگ اجتماعی در سطح شهرستان خواهد داشت.

انتهای پیام/۴۱۱۷/

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.4.2.0
    V5.4.2.0