• ساعت : ۱۸:۱۲:۲۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ 
  • کد خبر : ۷۰۴۲
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرقدس:
محیط كسب و كار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس شبیه‌سازی می‌شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران از شبیه‌سازی محیط کسب‌وکار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا، اعضای هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران (شهرقدس، ملارد، صفادشت) صبح امروز از محل کارخانه نوآوری آزادی بازدید کردند و در راستای همکاری‌های مشترک صنعت با مجموعه دانشگاه  مواردی در جلسه دانشگاهیان و مسئولان کارخانه نوآوری آزادی مطرح و به‌منظور پیگیری طرح‌های نوآوری ارئه شده کارگروهی تشکیل شد.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در شهر قدس اظهار کرد: یکی از رسالت‌ها و وظایف دانشگاه‌های نسل چهارم ایجاد ارتباط میان دانشگاه و صنعت است. به همین منظور به کمک همکارانمان بازدیدهایی از کارخانه نوآوری و فناوری آزادی و چند شهرک صنعتی صورت گرفت و تمهیداتی برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر‌قدس، صفادشت و ملارد به‌منظور راه‌اندازی مرکز آموزش‌های کوتاه‌مدت تخصصی-کاربردی، مدرسه اشتغال، مرکز تحقیقات گیاهان دارویی، مرکز رشد و... اندیشیده‌ایم.

 

مهدی فتح‌الله گفت: این مجموعه‌ها باهدف شبیه‌سازی محیط کسب‌ و کار برای دانشجویان در نظر گرفته‌شده است تا در زمان تحصیل بتوانند با محیط کسب‌ و کار و مسائل و مشکلات موجود در آن آشنا شوند و توانایی تجزیه‌ و تحلیل و رفع مسائل و مشکلات را بیاموزند.

 

وی ادامه داد: در این مجموعه‌ها سعی می‌شود در مدت‌زمان کوتاه و با استفاده از استادان مجرب، تجربه‌های صنعتی و علمی و عملی در راستای تولید علم و اقدامات پژوهشی مأموریت‌گرا، نکات کلیدی و حائز اهمیت در محیط کسب‌وکار آموزش داده شود.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران یادآور شد: از دیگر اقدامات انجام‌شده در راستای ایجاد ارتباط دانشگاه با صنعت راه‌اندازی مرکز سرای صنعت است.

 

فتح‌الله افزود: در سرای صنعت با شناسایی مسائل و مشکلات صنعتگران و قراردادن این اطلاعات در اختیار مرکز آموزش‌های کوتاه‌مدت تخصصی و کاربردی و مدرسه اشتغال و تجزیه‌ و تحلیل آنان برای رفع مسائل و مشکلات موجود اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

 

وی تصریح کرد: سرای صنعت در راستای بهبود وضعیت اقتصادی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود اقدام به معرفی و ارائه طرح و ایده به صنعتگران می‌کند.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس عنوان کرد: اگر انتظار داریم در حیطه اقتصاد، تولید و تجارت به توانایی و فناوری دست پیدا کنیم، این برتری و توانمندی در صورتی محقق خواهد شد که زیرساخت و بسترهای علمی، دانشجویی و فناوری در این هدف فراهم شود.

 

فتح‌الله افزود: از آنجا که در نهاد علمی، تولید محتوای مناسب علمی و فناورانه یکی دیگر از شاخص‌های کلیدی است باید به تولید محتوای مناسب پرداخته شود و بدانیم که اثربخش بودن تولیدات علمی ما حتماً می‌تواند یکی از زمینه‌های رشد برای مدیریت بهتر باشد.

 

وی درباره فعالیت‌های نوآورانه دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران گفت: مدرسه اشتغال را با هدف آشنایی هرچه بیشتر و بهتر فارغ‌التحصیلان و نیازمندی‌های کسب‌ و کار راه‌اندازی کرده‌ایم.  در این مدرسه دانشجویان متقاضی در یک بازه زمانی چهار تا ۶ ماه به‌صورت تمرینی و کار تجربی توسط استادان مختلف و باتجربه آموزش می‌بینند که برای حضور در محیط‌های کار بسیار ارزشمند است.

 

وی ادامه داد: امروز هدف و مأموریت جدید دانشگاه، کارآفرینی در حوزه‌های گوناگون است؛ بنابراین به فکر این هستیم از طریق دانش و فناوری تولیدشده در دانشگاه، کارهای باارزشی انجام شود.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران افزود: آماده هستیم که مرکز نوآوری‌مان را در ابعاد کارهای سخت‌تر در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملارد ساماندهی کنیم به این معنی که کارهای ستادی در تهران انجام ولی کارهای عملیاتی و اجرایی در مرکز ملارد دنبال شود.

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.4.2.0
    V5.4.2.0