• ساعت : ۹:۴۳:۱۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ 
  • کد خبر : ۷۰۴۸
بعد از ۶ سال پیگیری؛
سند مالكیت تك‌برگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس صادر شد
سند مالکیت تک‌برگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس بعد از ۶ سال پیگیری از سوی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قدس صادر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرقدس در راستای تأکیدات رئیس هیئت امنا و مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر صیانت از اموال دانشگاه و با توجه به تلاش مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس، اقدامات برای تعیین تکلیف وضعیت املاک و مستندسازی اسناد مالکیت این دانشگاه منتهی به اخذ سند پس از ۶ سال پیگیری شد.

مدیر حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس در این‌باره به خبرنگار آنا گفت: پس از انجام مراحل قانونی درون‌سازمانی، واحد دانشگاهی شهر قدس در سال ۱۳۸۰ راه‌اندازی شد و در راستای توسعه کمی و کیفی و ارتقای جایگاه دانشگاه، ساختمان‌های آموزشی و اداری در مدت چند سال احداث و سطح درجه واحد در مدت یک دهه از مرکز به جامع ارتقا یافت.

امیر علیزاده اظهار کرد: از آنجا که مستندسازی املاک دانشگاه مسئله‌ای حقوقی و اداری دارای اولویت مهم تلقی می‌شد، موضوع از سال ۱۳۹۱ توسط اداره حقوقی مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت و با بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد که املاک شهرستان قدس به‌صورت موقوفی در اختیار اداره اوقاف است؛ بنابراین زمین‌ها تحت مالکیت اداره اوقاف احداث و به‌صورت دوره‌ای (سه سال) املاک دانشگاه با اداره اوقاف تمدید قرارداد اجاره می‌شد.

وی افزود: بر حسب ضرورت و جلوگیری از هرگونه اختلاف دانشگاه با معارضان احتمالی در آینده موضوع از طریق برگزاری جلسات مکرر با مسئولان اداره اوقاف برای صدور سند مالکیت عرصه‌های در اختیار گرفته صورت پذیرفت.

امیر علیزاده مدیر حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس گفت: به همین منظور بنا به وظیفه حفظ حقوق و منافع دانشگاه با نهادهای دولتی و قضائی وارد گفتگو شده و با پیگیری مستمر از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۷ با رفع موانع اداره اوقاف و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نهایتاً مصوبه شورای تأمین شهرستان ابلاغ و اداره ثبت اسناد و املاک شهر قدس در راستای حفظ دارایی‌های اشخاص حقوقی مکلف به صدور سند مالکیت اعیانی با رعایت ضوابط قانونی شد.

علیزاده از مسئولان و همکاران دانشگاه متبوع خود که بخش حقوقی را همراهی کردند، قدردانی کرد و افزود: با این پیگیری‌ها واحد دانشگاهی شهرقدس با قید فوریت، درخواست ماده ۱۰۴ مکرر آیین‌نامه قانون ثبت (سند مالکیت اعیانی) خود را تسلیم اداره اسناد و ثبت شهرستان قدس کرد و این اقدامات در نهایت پس از پیگیری ۶ساله منتهی به صدور سند مالکیت اعیانی تک‌برگ به‌نام دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس شد.

انتهای پیام/۴۰۶۲/

امتیاز :  ۱.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.4.2.0
    V5.4.2.0