• ساعت : ۱۶:۲۴:۳۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ 
  • کد خبر : ۷۰۶۵
امام جمعه شهر قدس:
انتظار گام دوم انقلاب از دانشگاه آزاد اسلامی كادرسازی است
يكشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۳استان‌ها/ تهران
امام جمعه شهر قدس گفت: آنچه در گام دوم انقلاب از دانشگاه آزاد اسلامی انتظار می‌رود تربیت کارکنان و تکمیل کادر‌سازی برای نظام انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهر قدس، حجت‌الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس صبح امروز در جلسه تکریم و معارفه رؤسای جدید و قدیم دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای غرب استان تهران (شهرقدس/ملارد/صفادشت) اظهار کرد: مسئولیت‌ها و منصب‌ها در روزگار می‌چرخد تا به دست افراد حاضر برسد و ما نیز با امانت نگاهداری آن را به آیندگان می‌سپاریم.

وی افزود: کسانی که در چرخه مدیریتی در جایگاه تعلیم و تربیت و تأمین مدیر برای اداره نظام اسلامی و تداوم و پیشرفت انقلاب اسلامی تلاش می‌کنند، جایگاه ارزشمندی دارند.

امام جمعه شهر قدس با یادآوری آغاز سال تحصیلی گفت: آنچه در گام دوم انقلاب از دانشگاه آزاد اسلامی انتظار می‌رود، تربیت کارکنان و تکمیل کادر‌سازی برای نظام انقلاب اسلامی است.

جوکار افزود: کادرسازی چشم‌انداز بلند گام دوم انقلاب اسلامی است که رهبر عزیزمان در چشم‌انداز انقلاب برای ۴۰ سال دوم انقلاب ترسیم کرده‌اند؛ بنابراین نخست ایجاد تمدن اسلامی و دوم ایجاد آمادگی برای ظهور حضرت ولی‌عصر(عج) از برنامه‌های گام دوم انقلاب است.

وی خاطرنشان کرد: این دوهدف میسر نمی‌شود مگر با گام‌های پیش‌نیاز آن که تمدن‌سازی پیش نیازش خودسازی و خودسازی پیش‌نیازش جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی است و برای تمدن‌سازی باید جامعه را بسازیم پس برای ساخت جامعه باید افرادمان را بسازیم، نخست خودمان و بعد افراد جامعه را و چه جایی بهتر از دانشگاه که مرکز تربیت نیروهای متخصص و متعهد است.

امام جمعه شهر قدس  ادامه داد: از دانشگاه آزاد اسلامی انتظار می‌رود رویکرد تربیتی و فرهنگی را در کنار آموزش، پژوهش و علم بیشتر کند و فعالیت‌های فرهنگی و دینی در دانشگاه آزاد اسلامی باید پرشورتر باشد.

وی تأکید کرد: دانشجو امانتی در دست مدیران و مسئولان دانشگاه است تا با خودسازی براساس آموزه‌های قرآن و عترت و مکتب سیدالشهدا علیه‌السلام با فرهنگ آمادگی برای انتظار و مهدویت و آمادگی برداشتن گام استوار برای انقلاب تربیت شود.

امام جمعه شهر قدس یادآور شد: نحوه فعالیت دانشگاه طوری باشد که دانشجو از زمانی که وارد محیط علمی و آموزشی و فرهنگی می‌شود با تغییر و تحول برای اسلام خارج شود؛ بنابراین تمام هدف و نقطه امید مقام معظم رهبری بر جوانانی است که به دست شما سپرده شده است تا در دانشگاه ساخته شوند، جوانان که تغییر رو به جلو کرده باشند و به پیشرفت و اهداف اسلامی تعلیم یافته باشند.

جوکار تصریح کرد: پسوند اسلامی زینت‌بخش نام دانشگاه است و از دانشگاه آزاد اسلامی انتظار می‌رود در جامعه اثر‌گذار و اثر‌بخش باشد، دانشگاه مجموعه جدا از جامعه نیست و اثرات فرهنگی و اجتماعی بر جامعه دارد؛ بنابراین این آثار را باید مدیریت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت والا و سترگی دارد که باید در خدمت جامعه و مدیریت شهرستان باشد و دانشجویان نخبه و دانشمند با تأثیرگذاری و تأثیر‌پذیری از استادان می‌توانند با تعامل قوی و صمیمی با مدیران و مسئولان شهرستان در حل مسائل مختلف با ارائه نظرات کارشناسی شده تعامل داشته باشند.

امام جمعه شهر قدس یادآور شد: ظرفیت‌های بسیاری در زمینه دینی، مذهبی، علمی، فرهنگی ورزشی در این شهرستان وجود دارد که باید شناسایی شوند و از آنها استفاده شود و این کار بر دوش دانشگاه است. رساله‌های دانشجویی باید به سمت جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی پیش برود و در روزهای نخستین آغاز سال تحصیلی در گام دوم انقلاب اسلامی باید برنامه‌ریزی شود تا بتوانیم هفت مرحله اشاره شده در گام دوم انقلاب اسلامی را انجام دهیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.4.2.0
    V5.4.2.0