• ساعت : ۱۶:۴۵:۴۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ 
  • کد خبر : ۷۰۶۹
قاسمی‌پیربلوطی عنوان کرد؛
نقش مهم دانشگاه در عرصه تمدن‌سازی و خودسازی
سه شنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹
استان‌ها/ تهران نقش مهم دانشگاه در عرصه تمدن‌سازی و خودسازی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای (شهرقدس، ملارد و صفادشت) گفت: دانشگاه در عرصه تمدن‌سازی و خودسازی نقش مهمی را ایفا می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از شهرقدس، به‌مناسبت آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس، عبدالله قاسمی پیربلوطی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای (شهرقدس، ملارد و صفادشت)، حجت‌الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس، محمد محمودی شاه‌نشین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، رئیس دادگستری شهرقدس، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهر و جمعی از خانواده‌ شهدا و دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر قدس با بوسه‌زدن بر پرچم جمهوری اسلامی، نخستین سال تحصیلی در گام دوم انقلاب اسلامی را آغاز کردند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای (شهرقدس، ملارد و صفادشت) در این مراسم اظهار کرد: در آستانه اربعین حسینی هستیم که به‌عنوان یک پارادیم جدید در خاورمیانه می‌تواند در توانمندسازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که مقام معظم رهبری اشاره کرده‌اند، نقش بسیار مهمی داشته باشد.

عبدالله قاسمی‌پیربلوطی افزود: آغاز سال تحصیلی را که مقارن با هفته دفاع مقدس است، گرامی می‌داریم. هرساله سال تحصیلی جدید را در کنار شهدای گمنام آغاز می‌کنیم و باید عرض کنم  زمانی که سال تحصیلی را در کنار شهدا آغاز می‌کنیم، برکت خاصی به اعمال و کارهای ما به لطف خدا می‌رسد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شهدا زنده هستند، رفتار، کردار و اعمال ما مسئولیت بسیار خطیر و مهمی را برای ما ایجاد می‌کند. در سال جدید تحصیلی با همت همه مسئولان با تعاملی که با شهرستان خواهیم داشت، گام‌هایی در راستای ارتقای فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و علمی برمی‌داریم و دست یاری به سوی همه دراز می‌کنیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای (شهرقدس، ملارد و صفادشت) عنوان کرد: صدام جنگ را به نام جنگ قادسیه نامگذاری کرده بود؛ اما با بررسی تمام ابعاد آن به ۱۴ قرن پیش در واقعه کربلا برمی‌خوریم که در آن واقعه که یزید و یزیدیان تلاش می‌کردند با هر عنوانی به شیعه و دین اسلام ضربه بزنند و خداوند کمک کرد و مانع از اتفاق افتادن این حادثه شد و موجب تنومندشدن مذهب شیعه شد.

قاسمی‌پیربلوطی اذعان کرد: به نظر من هم جنگ هشت ساله دفاع مقدس برای دین اسلام و رضای خدا بوده است و دقیقاً مانند همان واقعه کربلا وقایع تکرار می‌شود و با خون شهدای ما این انقلاب برکت گرفت و باعث شد انقلاب نسبت به گذشته قوی‌تر در منطقه ظاهر شود و تبدیل به یک تمدن در خاورمیانه و اروپا شده و در دنیا هم نقش‌آفرین باشد.

وی گفت: در همین راستا دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس، ملارد و صفادشت هم با کمک همه عزیزان که دغدغه فرهنگی دارند، با تلاش و به کمک شما در مبحث فرهنگ ایثار و ایثارگری نقش مهمی بین دانشجویان، جوانان و جامعه و دانشگاه در عرصه تمدن‌سازی و خودسازی نقش مهمی را ایفا می‌کند.

شرط تمدن‌ساز بودن این است که جامعه‌پردازی کنیم

امام جمعه شهرستان قدس نیز بیان کرد: نخستین زنگ آغاز سال تحصیلی در گام دوم انقلاب اسلامی نشان از عزم راسخ وجدی دانشگاهیان دارد.

حجت‌الاسلام رضا جوکار  ادامه داد: تمدن‌سازی موضوع جالبی است، آنچه که در گام دوم انقلاب اسلامی قرار است شکل گیرد و برعهده ما و جوانان است، رسالت تمدن‌سازی و آماده‌سازی جهان برای ظهور حضرت ولیعصر (عج) است.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری سه مرحله را در تمدن‌سازی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی طراحی کرده‌اند، مرحله نخست خودسازی، مرحله دوم جامعه‌پردازی و مرحله سوم تمدن‌سازی است. ایجاد تمدن نوین اسلامی در سطح دنیا منوط به این است که نخست جامعه و کشور خودمان را بسازیم.

امام جمعه شهرستان قدس بیان کرد: آوازه ایستادگی و مقاومت و جهاد انقلاب اسلامی دنیا را فراگرفته است؛ اما جمهوری اسلامی هنوز در کشور مانده است. تفاوتی بین انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی است، انقلاب اسلامی آن انقلابی است که در سال ۵۷ به پیروزی رسید؛ اما جمهوری اسلامی آن نظامی است که در فروردین ۵۸ مردم به آن رأی دادند.

جوکار تصریح کرد: اگر نتوانیم دولت اسلامی را شکل دهیم، قطعاً کشور اسلامی نخواهیم داشت، اگر کشور اسلامی نداشته باشیم، نمی‌توانیم الگو برای دنیا شویم و تمدن‌ساز باشیم؛ بنابراین شرط تمدن‌ساز بودن این است که جامعه‌پردازی کنیم، جامعه اسلامی، کشور اسلامی و دولت اسلامی. برای داشتن دولت اسلامی، مدیران اسلامی لازم داریم و برای داشتن مدیران در تراز انقلاب اسلامی و جامعه اسلامی نیاز به خودسازی داریم و دانشگاه مرکز خودسازی است. انتظار ما از دانشگاه این است که دانشگاه مبدأ تحولات مثبت و متعالی در جامعه باشد.

وی عنوان کرد: کسی که از بیرون وارد یک محیط فرهنگی، علمی و آموزشی می‌شود باید در آنجا بر مبنای نظام آموزشی اسلامی تربیت شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.4.2.0
    V5.4.2.0