EN

AR

آشنایی کامل با جزئیات ثبت‌نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

آشنایی کامل با جزئیات ثبت‌نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

🔹ثبت‌نام تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد برای رشته‌محل‌هایی که ظرفيت آنها خالی مانده، همراه با رشته محل‌های جديد انجام می‌شود. ثبت‌نام در مرحله تکمیل ظرفیت از ۲۲ دی‌ماه آغاز شده و تا ۲۷ دی‌ماه ادامه دارد.
🔹داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد شده‌اند، می‌توانند با استفاده از کد دسترسی انتخاب رشته (موجود در کارنامه اولیه سنجش)، با مراجعه به سامانه azmoon.org و با پرداخت هزینه انتخاب رشته به مبلغ ۸۳۰ هزار ریال، نسبت به انتخاب حداکثر ۱۰۰ کدرشته‌محل اقدام نمایند.
🔹داوطلبان تنها امکان انتخاب رشته‌گرایش‌هایی را دارند که مطابق کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش، در کد ضریب متناظر با آن (از کد رشته امتحانی اول و یا دوم) مجاز شده باشند.
🔹داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اول در کد رشته امتحانی دوم نیز ثبت‌نام و در آزمون شرکت کرده‌اند، می‌توانند رشته‌محل‌های متناسب با کد رشته امتحانی دوم خود را بر اساس اولویت موردنظر در میان ۱۰۰ رشته‌محل انتخابی درج کنند.
🔹از آنجایی که پذیرش دانشجو در این مرحله تنها برای رشته‌محل‌هایی انجام می‌شود که ظرفیت آن‌ها تکمیل نشده، لذا به داوطلبان اکیداً توصیه می‌شود قبل از پرداخت هزینه انتخاب رشته با مطالعه دقیق دفترچه، از رشته‌محل‌های ارائه شده مطلع و سپس نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.
🔹اتباع غیر ایرانی شرکت‌کننده در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰، باید علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی این آزمون (مندرج در دفترچه سازمان سنجش آموزش کشور)، بند «۱» راهنمای شماره مربوط را در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی، علامت‌گذاری کرده باشند.
🔹شهریه پذیرفته‌شدگان واحدها، پردیس‌ها و مراکز بین‌المللی دانشگاه آزاد اسلامی، تا دو برابر شهریه واحدهای داخلی است. با توجه به مقررات دانشگاه آزاد، انتقال و میهمانی دانشجویان مطابق آئین‌نامه نقل و انتقال انجام می‌شود.
🔹هرگونه انتقال و میهمانی از واحدها، پردیس‌ها و مراکز بین‌المللی و برون‌مرزی به دیگر واحدهای دانشگاه آزاد (واحدهای داخلی) ممنوع است. انتقال و میهمانی دانشجویانی که به‌صورت بدون آزمون در دانشگاه پذیرفته شده باشند، مطابق آئین‌نامه نقل و انتقالات دانشجویی ممنوع است.
🔹دانشجویانی که پس از پذیرش در دانشگاه و ثبت‌نام و اخذ واحد (اعم از دانشجویان با آزمون و یا بدون آزمون) تقاضای انصراف داشته باشند، مشمول پرداخت هزینه انصراف می‌شوند. دانشجویان شاغل به تحصیل در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد که از طریق آزمون در همان واحد یا واحد دیگر پذیرفته شوند، از پرداخت هزینه انصراف معاف هستند.
🔹واحدهای دانشگاهی فلاورجان، کرج، سنندج، سقز، قروه، بندرانزلی و لاهیجان به‌عنوان واحدهای «حامی مادران» تایید شده‌اند و داوطلبان می‌توانند از طریق تماس با این واحدها، در جریان شرایط و امکانات این دسته از واحدها قرار گیرند.