EN

AR

راهنمای آزمون آنلاین

اطلاعیه مهم

دانشجویان عزیز به منظور شرکت در آزمون‌های آنلاین دانشگاه آزاد اسلامی بر بستر دان باید به موراد زیر دقت نمایند.

در قسمت «آزمون های من» میبایست برای هر کدام از دروسی که در ترم جاری اخذ کرده‌اید یک آزمون با عنوان پایان ترم مشاهده شود که تاریخ و ساعت برگزاری آن، با کارت امتحانی شما مطابقت داشته باشد. (در صورتی که مغایرتی در این خصوص مشاهده می‌کنید میبایست موضوع را با دانشگاه و پشتیبانی آنلاین دان مطرح کنید)
دکمه ورود به آزمون به هنگام فرا رسیدن زمان برگزاری آزمون فعال شده و شما می‌توانید وارد آزمون شوید.
از قسمت چپ می‌توانید به فایل سوالاتی که استاد محترم درس آپلود کرده است دسترسی داشته باشید.
پس از دانلود سوالات میبایست پاسخ خود را بر روی کاغذ A4 سفید و سالم نوشته و از آن عکس بگیرید یا پاسخ خود را تایپ کرده و به صورت عکس یا PDF از طریق گزینه ارسال پاسخنامه آن را ارسال کنید و دکمه ثبت آزمون را کلیک کنید.
دانشجویان محترم توجه داشته باشند که میبایست حتما دکمه ثبت آزمون را کلیک کنند تا پاسخنامه آنها به صورت نهایی ارسال گردد.

در طول مدت زمان برگزاری آزمون دانشجویان می‌توانند فایل پاسخنامه خود را که بارگذاری کرده اند حذف و فایل یا فایل‌های جدیدی (به صورت عکس یا PDF) بارگذاری کنند. ملاک تصحیح پاسخنامه آخرین فایل‌هایی است که توسط دانشجو بارگذاری شده است.

اطلاعیه تکمیلی شرکت در امتحانات پایان نیمسال اول تحصیلی 1399-1400

راهنمای آزمون آنلاین

1. پس از ورود به سيستم، بر روي منوي ثبت‌ نام دروس دانشجو کليک کرده (منوهاي سمت راست صفحه) و زيرمنوي انتخاب واحد را بزنيد.

2. درصورتيکه هنگام زدن منوي انتخاب‌واحد، پيغام “دانشجو ………. به شماره …….. مجاز به انتخاب‌واحد در نيمسال …. نمي‌باشد.” را مشاهده کردید و مطمئن هستيد به لحاظ آموزشي مجاز به ادامه تحصيل مي‌باشد، با آموزش واحد هماهنگ نمائید.

3. درصورتيکه هنگام زدن منوي انتخاب واحد، پيغام “دانشجو ………. به شماره …….. در اين زمان مجاز به انتخاب‌واحد در نيمسال …. نمي‌باشد.” را مشاهده کردید، براي اطلاع از بازه زماني مجاز خود، به وب سايت دانشگاه مراجعه نمائيد.

4. در این مرحله صفحه ی پرداخت الکترونیکی شهریه نمایش داده می شود و با کلیک بر روی دکمه “پرداخت الکترونیکی حداقل پیش پرداخت شهریه” اقدام به پرداخت شهریه ی خود نمائید.

5. با زدن کليد “ادامه” به صفحه انتخاب واحد مي‌رويد و در این صفحه براي ثبت‌نام در يک درس، شما با زدن کليدهاي “انتخاب کلاس‌درس از دروس رشته دانشجو” مي‌تواند کلاس‌درس‌هائي که جزو دروس رشته شما است را جستجو و انتخاب نمايد. هم‌چنين با زدن دکمه “انتخاب کلاس‌درس از دانشکده دانشجو”، مي‌توانید اقدام به جستجو و انتخاب کلاس‌درس‌هاي ارائه شده در سطح کل واحد نمایيد.

دانشجویان محترم: جهت پرداخت هزینه بیمه دانشجویی از طریق منوی ثبت نام دروس دانشجو زیر منوی مدیریت مالی نیمسال های تحصیلی دانشجو دکمه “پرداخت الکترونیکی هزینه بیمه و خدمات آموزشی” اقدام نمایید.

نکته 1: “هزینه ی خدمات آموزشی” و “بیمه دانشجویی” مشمول معافیت از پرداخت برای دانشجویان شاهد و ایثارگر تحت پوشش بنیاد شاهد و ایثارگران نمی شود.

قابل توجه دانشجویان محترم: لطفا جهت انجام ارزشیابی و اخذ کارت ورود به جلسه امتحان نیمسال فعال سیستم را از بالای صفحه به نیمسال 991 تغییر دهید.